Jaką wiertarkę wybrać: Amatorską czy Profesjonalną? 0
Jaką wiertarkę wybrać: Amatorską czy Profesjonalną?

 

Chcesz kupić wiertarkę? Nie wiesz jaką wybrać? Chcesz wybrać najlepszą dla siebie i swoich potrzeb? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, warto zadać sobie następujące pytania:

  • Do jakich prac ma mi ona służyć?

  • Jak często będę jej używał?-Czy będzie ona w użyciu okresowo-raz na jakiś czas, czy może będzie w użyciu regularnie?

Są to bardzo ważne dwa pytania, od których praktycznie zależy: cena jaką zapłacimy za wiertarkę, parametry jakie będzie ona mieć,oraz jakie będzie miała dodatkowe funkcje, a także jak długą będzie mieć gwarancję.

Rozróżniamy więc dwa "typy "wiertarek:

  • Wiertarki stworzone specjalnie dla domowych majsterkowiczów/amatorów, którzy potrzebują przy jej użyciu np: powiesić lustro w domu czy obraz na ścianie.

  • Wiertarki dla profesjonalistów, które są o wiele bardziej trwałe i których główną cechą jest to, że mają "zarabiać pieniądze" dla jej właściciela.

Jako, że rozróżniamy te dwa "typy" wiertarek, producenci dostosowują się do potrzeb klientów i niekiedy wypuszczają dwie linie produktów. Jedna skierowana jest do właśnie do amatorów, a druga do profesjonalistów. Rozróżnić je można na pierwszy rzut oka za pomocą kolorów np: wiertarki BOSH

WIERTARKI DLA DOMOWYCH MAJSTERKOWICZÓW

Żona kupiła nowe lustro do domu, a teściowa chce, aby zamontować jej wieszak na ubrania? Do tego typu prac nadają się wiertarki przeznaczone dla amatorów. Wiertarki te są zazwyczaj:

  • Bardzo proste w obsłudze. Dla amatorów wystarcza wiertarka jednobiegowa o mocy w przedziale 500-700W, posiadająca dwa tryby wiercenia: zwykły, który służy do wiercenia w metalu, drewnie i plastiku oraz z udarem, który służy do wiercenia w kamieniu, cegłach, betonie. Ponadto posiadają blokadę włącznika, dzięki czemu praca staje się łatwa i przyjemna, gdyż nie trzeba trzymać cały czas palca na włączniku.

  • Wygodne w użyciu. Dodatkowo wiertarki te są wyposażone w funkcję zmiany kierunków obrotów (prawo/lewo), która jest bardzo przydatna przy wkręcaniu lub wykręcaniu wkrętów, oraz regulację prędkości, który pozwala na jeszcze łatwiejsze wykonywanie wierceń.

  • Uniwersalne i wszechstronne.

  • Lekkie, a ich waga przeważnie nie przekracza 2 kilogramów.

To co odróżnia jeszcze wiertarki amatorskie od profesjonalnych to ich cena oraz długość gwarancji. Cena jest uzależniona nie tylko od parametrów oraz funkcji, ale także od marki producenta. Za najtańszą amatorską wiertarkę możemy zapłacić nawet poniżej 100 złotych. Jednak warto zapłacić odrobinę więcej i nie zawracać sobie głowy naprawami, gdyż w przypadku awarii profesjonalny serwis szybko i sprawnie zajmie się nią.

Amatorskie wiertarki zazwyczaj zbudowane są z tworzyw sztucznych. Z jednej strony dzięki temu są dużo lżejsze od wiertarek profesjonalnych, a z drugiej mniej trwalsze, a co za tym idzie posiadają krótszą gwarancję producenta.

Poniżej mamy przyjemność przedstawić Państwu trzy wiertarki z naszego sklepu w promocyjnych cenach, które przez swoje parametry zadowolą nawet najbardziej wymagającego majsterkowicza. Wystarczy, że klikniecie państwo na którąś z poniższych wiertarek i w ciągu ułamka sekundy zostaniecie przekierowani do naszego sklepu, gdzie będziecie mogli w szybki sposób złożyć zamówienie.

 

Wiertarka udarowa 1050W 58G712 GRAPHITE uchwyt 16 Jednobiegowa wiertarka udarowa DeWalt 701 W  DWD024S Wiertarka udarowa 550W Modeco 90-025 2l.gw.

Wiertarka Udarowa 1050W,58G712

Jednobiegowa wiertarka udarowa DeWalt 701 W DWD024S

 

Wiertarka udarowa 550W Modeco 90-025 2l.gw.

Moc znamionowa 1050 W
Zasilanie 230V, 50Hz
Uchwyt 3 - 16 mm kluczyk
Zakres wiercenia beton 20 mm,metal 16 mm,drewno 40 mm
Gwint wrzeciona 1/2"x20mm
Obroty: I bieg - 0-900min-1, II bieg - 0-2500min-1
Waga - 3,5 kg

Gwarancja:24 miesiące

 
Mała masa umożliwia łatwe sterowanie i pracę bez zmęczenia
Uchwyt 3 - 16 mm kluczyk
Zakres wiercenia beton 16 mm,metal 13 mm,drewno 25 mm
Gwint wrzeciona 1/2 x 20 U.N.F
Obroty: I bieg - 0-900min-1, II bieg - 0-2500min-1
Moc: 701 W

Gwarancja: 36 miesięcy

 

 

Moc: 550 W
Uchwyt 3 - 16 mm kluczyk
Zakres wiercenia beton 13 mm,metal 10 mm,drewno 16 mm
Gwint wrzeciona 1/2 x 20 U.N.F
Obroty: 0-2700 /min
Moc: 701 W

Gwarancja: 24 miesięcy na paragon, 12 miesięcy na fakturę.

 

WIERTARKI DLA PROFESJONALISTÓW

Wiertarki dla profesjonalistów, w żargonie budowlanym "mają same robić robotę". Przeznaczone są do bardziej zaawansowanych zadań, które wymagają kilkugodzinnej pracy dziennie. Dzięki temu ich cena, trwałość, parametry czy gwarancja jest pod każdym względem wyższa niż u ich amatorskich odpowiedników Osoba, która utrzymuje się dzięki swojej pracy, potrzebuje najlepszych narzędzi, które sprawdzą się w najbardziej wymagających warunkach pracy.

Wiertarki dla profesjonalistów posiadają przekładnię dwubiegunową , której używa się wtedy, kiedy potrzeba dostarczyć wiertarce większej ilości mocy podczas pracy. Wiertarki dla profesjonalistów posiadają moc wahającą się w granicach 400-1200W, a nawet i więcej, dzięki czemu można robić wiercenia otworów w twardszych materiałach, a ich cena szybuje od 300 do nawet powyżej 1000 złotych. Oczywiście cena uzależniona jest nie tylko od parametrów danej wiertarki, ale także od marki i renomy jej producenta.

Wiertarki przeznaczone dla profesjonalistów charakteryzują się tym, że są dosyć ciężkie ponieważ zbudowane są np: ze stopu magnezu, a co za tym idzie są odporniejsze, dzięki temu mają dłuższą gwarancję producenta, która może wynosić nawet i 5 lat po zarejestrowaniu faktury/paragonu na stronie producenta.

Poniżej przedstawiamy profesjonalna wiertarkę firmy Milwaukee będącą "mercedesem" wśród wiertarek, w bardzo promocyjnej cenie. Wystarczy kliknąć w poniższą miniaturkę zdjęcia i zostaniecie państwo przekierowani do naszego sklepu, gdzie można złożyć zamówienie. Tylko należy się spieszyć bo promocja uzależniona jest od ilości, a ich zostało bardzo mało :)

 

15.jpg

Prędkość bez obciążenia (obr/min) 0 - 2900
Maks. statyczny moment utyku (Nm) 21
Opakowanie Walizka
Waga (kg) 1.8
Moc (W) 630
Maks. zdolność wiercenia w stali (mm) 13
Maks. zdolność wiercenia w drewnie (mm) 30
Maks. zdolność wiercenia w murze (mm) 18
Maks. zdolność wiercenia w betonie (mm) 15
Uchwyt (mm) 13

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl